Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Макфакс

25/11/2021

10:58

893

Големина на фонт

а а а

Коментаторот од натпреварот Бешикташ-Ајакс, испорачал серија навреди кон играчот на домашниот тим Домагој Вида.

Хрватскиот репрезентативец со капитенската летна на раката го предводеше Бешикташ.

„Вида е толку грд, поради што најчесто не му дозволувата да игра во овој термин, бидејќи тогаш пред ТВ-екраните има и деца. Бешикташ поради тоа мора да бара посебна дозвола за да може тој да игра“, рекол коментаторот Серд де Вос.

Вида и Динамо Загреб се омразени во Холандија од 2011 година. Тогаш во последниот натпревар во групата, Лион во Загреб го порази Лион со 7:1 и само поради гол-разликата на табелата заврши пред Ајакс.Спонзорирани линкови

Маркетинг