Автомобил излета од патот кај Ласкарци, едно лице загина, тројца тешко повредени

Макфакс

24/10/2021

12:05

1.277

Големина на фонт

а а а

Едно лице загина, а три се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила на автопатот Тетово – Скопје.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 17.50 часот, во близина на село Ласкарци, општина Сарај кога возило „јагуар” со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(49) од село Чегране, гостиварско, излетало од коловозот.

На местото на несреќата починал сопатникот Н.З.(53) од село Чегране. Возачот Н.И. и сопатниците А.К.З. и Б.И. се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.Спонзорирани линкови

Маркетинг