(Видео) Ескалација на немирите на Косово – тешко повреден Србин во Звечан

Макфакс

13/10/2021

13:34

8.057

Големина на фонт

а а а

Србин е ранет за време на полициската акција во Звечан, пренесуваат српските медиуми. Како што се наведува, тој бил застрелан во грбот и е во многу тешка состојба.

„Повредата е нанесена од огнено оружје, тој е застрелан во пределот на градите. Неговото рамо и реброто беа повредени, ние се подготвуваме за операциона сала за да го отстраниме куршумот. Тој се наоѓа на интензивна нега и е во сериозна состојба”, рече хирургот Златан Елек, Директор на КБЦ Косовска Митровица.

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ на прес-конференција рече дека има десетици повредени Срби во акцијата на косовската полиција.Спонзорирани линкови

Маркетинг