Исплива пресудата за докторот кој физички нападна сестра на ГАК

Точка

23/09/2021

22:42

8.526

Големина на фонт

а а а

Гинекологот Тоше Митревски (33), специјализант на ГАК во Скопје, кој на 6-ти март годинава физички нападна медицинска сестра на работно место, осуден е од Основен суд на 4 месеци затвор или една година условна казна, но да не го повтори делото.

Обвинетиот прво ја навредувал сестрата, неговата колешка, и пред друг медицински персонал и пациент, а потоа ја фатил со двете раце за врат, ја удирал од ѕид и ја давел, објаснето е во пресудата, која ја објави Јорданка Ивановска Јоци, на нејзиниот портал „Јоци.мк“.

Целата вест за случајот, може да ја прочитате ТУКА.


Напомена: Фотографиите се преземени од споменатиот портал.
Спонзорирани линкови

Маркетинг