Тренерот на Мешков: Не можевме ништо против ваков Вардар

Дерби

23/09/2021

11:48

11.503

Големина на фонт

а а а

Вардар ја оствари првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите, победувајќи го убедливо белорускиот претставник Мешков Брест.

Македонскиот првак доминираше на средбата во Скопје и не му дозволи на противникот да дојде до шанса да се бори за бодови на оваа средба.

Тоа по мечот го призна и тренерот на Мешков, Даниел Гордо.

– Вардар го одигра веројатно најдобриот натпревар сезонава, а и атмосферата во салата влијаеше на конечниот резултат.

– Ние правевме и многу грешки, дозволувавме противникот да постигнува лесни голови, а во играта веројатно се почувствува и замор поради бројот на натпревари кои ги одигравме изминатава недела.

– Едноставно не можевме да направиме нешто повеќе против ваков противник, а за нас натпреварот ќе биде лекција за во иднина, – изјавил Гордо.Спонзорирани линкови

Маркетинг