Поинаков сообраќај, поинаква мода, поинаква архитектура: Се сеќавате ли како изгледаше Скопје далечната 1979 година?

Точка

21/09/2021

14:15

9.972

Големина на фонт

а а а

Пред 42 години, Скопје речиси и воопшто не наликуваше на ова Скопје денес.

Носталгијата за оној стариот главен град е секогаш присутна, главен град во кој имаше корзо, повеќе сенки, помалку автомобили и сообраќаен метеж, згради со поголемо растојание помеѓу нив и многу друго.

Погледнете како изгледаше Скопје во 1979 година – градот по кој денес копнеат голем број скопјани:

Нашиот град во 1979 година

Posted by Фото Скопје on Saturday, September 18, 2021Спонзорирани линкови

Маркетинг