(Видео/Фото) Страшно невреме го зафати Велес, поплавени улици и булевари

Нетпрес

18/09/2021

13:10

8.548

Големина на фонт

а а а

Обилните врнежи од дожд предизвикаа страшно невреме во Велес.

Силниот дожд, направи вистински хаос во градот, а за тоа сведочат и видео снимките во продолжение.

Поточето дојде

Posted by Todor Nikolov on Saturday, September 18, 2021

Благодарение на "исполнетите" ветувања за атмосферска канализација од страна на двоецот Коцевски - Коциќ, денес после...

Posted by Igor Zdravkovski on Saturday, September 18, 2021

Од УХМР информираа дека времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Преку денот ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Спонзорирани линкови

Маркетинг