(Фото) Нема крај на пожарите! Гори трева во близина на СУГС „Димитар Влахов“

Точка

03/08/2021

21:47

3.223

Големина на фонт

а а а

Од пожар е зафатена тревата позади скопското средно училиште „Димитар Влахов", информираа за МИА од Противпожарната служба – Скопје.

Оттаму соопштија дека веќе се испратени екипи на терен кои работат на гаснење на огнот.
Спонзорирани линкови

Маркетинг