Заев: Јас и министри одиме во Кочани, хеликоптери утре ќе дејствуваат

Нетпрес

02/08/2021

23:07

990

Големина на фонт

а а а

Премиерот Зоран Заев во изјава за ТВ21 вели дека итно е упатен кон Кочани по пожарите кои избувнаа во текот на денот и зафатија неколку куќи.

„Јас и неколку министри одиме према Кочани, а неколку министри одат према Старо Нагоричани. Утре од сабајле на помош ќе дејствуваат и хеликоптерите. Пoдготвено е за утре од сабајле и помош од соседите, доколку е потребно“, вели Заев за ТВ21.Спонзорирани линкови

Маркетинг