Хит видео: Премиерот Борис Џонсон во борба со чадор

Точка

30/07/2021

13:17

2.782

Големина на фонт

а а а

Борбата на Џонсон со чадорот ги потсетила корисниците на Твитер на еден настан од пред неколку дена, кога премиерот мокар до гола кожа, и покрај чадорот, давал интервју за една телевизија.

Принцот од Велс прилично се забавувал со борбата на британскиот премиер Борис Џонсон со непослушниот чадор.

Борис Џонсон бил фатен во борба со чадор додека по многу ветровито и дождливо време заедно со принцот Чарлс присуствувал на отворање на споменикот на полицајците во Националниот меморијален парк во Стафордшир.

На снимката која со голема брзина се шири на социјалните мрежи, се гледа принцот Чарлс како се воздржува да не се насмее гледајќи го премиерот.

Борбата на Џонсон со чадорот ги потсетила корисниците на Твитер на еден настан од пред неколку дена, кога премиерот мокар до гола кожа, и покрај чадорот, давал интервју за една телевизија.Спонзорирани линкови

Маркетинг