Вечерва „Вистинска парада на гордоста” по вторпат во Битола: Дом, семејство, родители, мајка, татко и деца

Нетпрес

26/06/2021

13:17

1.726

Големина на фонт

а а а

„Вистинска парада на гордоста” – сабота во 19,30 часот по вторпат во Битола.

Начелата по кој треба да сме водени за организирање на “Вистинската парада на гордоста” се:

- Дом

- Семејство

- Родители-МАЈКА и ТАТКО

- Деца

Начела дадени од Бога и начела по кои треба да ги воспитуваме нашите деца и идните наши генераци после нас во духот на нашата ПРАВОСЛАВНА ХРИСТИЈАНСКА вероисповед

ВЕ ОЧЕКУВАМЕ СИТЕ ЗАЕДНО СО ВАШИТЕ НАЈБЛИСКИ ДА СЕ СОБЕРИМЕ НА ПЛОШТАДОТ МАГНОЛИЈА КАДЕ СИТЕ ЗАЕДНО СО ЕДЕН МАРШ НИЗ ШИРОК СОКАК ДА СЕ УПАТИМЕ ДО ПАРКОТ,КАДЕ ЌЕ СЕ ОДРЖАТ НЕКОЛКУ КРАТКИ ОБРАЌАЊА ЗА МОТИВИТЕ НА ОРГАНИЗИРАЊЕТО НА ВАКВАТА ПАРАДА.

Posted by Igor Petkovski on Tuesday, June 22, 2021Спонзорирани линкови

Маркетинг