Серхио Бускетс им се приклучи на соиграчите

Макфакс

18/06/2021

13:50

900

Големина на фонт

а а а

Капитенот на шпанската репрезентација, Серхио Бускет, им се приклучи на соиграчите. Бускетс, во петокот, добил негативен тест на коронавирусот.

Бускетс, во текот на денот ќе им се приклучи на соиграчите од националниот тим, во базата во Севилја.

Капитенот ќе биде во составот на Шпанија за дуелот со Севилја, прашање е само дали селекторот Луис Енрике, ќе го стави во почетниот состав.

Бускетс, една недела пред почетокот на ЕУРО 2020, доби позитивен тест, до денес тој беше во карантин.

Шпанија во првото коло, во Е-групата, одигра 0:0 со Шведска.Спонзорирани линкови

Маркетинг