Дојде време здолништата повторно да го видат светлото на денот – ова се 6-те најпопуларни модели за лето 2021

Точка

17/06/2021

15:21

3.581

Големина на фонт

а а а

Дојде време да ги извадите сите парчиња од гардероберот кои ги чувавте за некои подобри денови.

Месец јуни официјално означува дека здолништата се враќаат на улиците. Но и радоста, полетноста, добрата енергија.

Се прашувате кои здолништа ќе бидат најпопуларни ова лето? Тука сме да ви помогнеме.

Подолгите денови и убавото време се официјални предвесници на летото, додека прозрачните ткаенини и слободните силуети се прв знак на уште една модна сезона. Иако знаеме дека долгите фустани ви се најчест избор за потоплото време, немојте да ја потценувате моќта на здолништата. Токму како и фустаните, тие се удобни и лелеави.

Доколку периодов западнавте во некаква рутина, ви предлагаме нешто што секоја од нас ја прави среќна, а тоа е шопинг. Списокот се состои од едно тексас здолниште за преку ден и за вечерните излегувања, едно плетено здолниште за на плажа, едно со изрези за некоја забава...

Ова се 6-те модели на здолништа кои треба да ги поседувате ова лето:

Тексас здолниште

Мини здолниште

Плетено здолниште

Волуменозно шарено здолниште

Здолниште со изрез

Здолниште на врзувањеСпонзорирани линкови

Маркетинг