Тешко повредена жена во експлозија на плинска боца во Пробиштип

Макфакс

10/06/2021

17:02

507

Големина на фонт

а а а

Шеесет и шестгодишна жена од Пробиштип е повредена откако вчера во нејзиниот дом експлодирала плинска боца.

Жената била пренесена во Клиничката болница Штип за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Пробиштип и се преземаат мерки за расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг