Жени, со ваков маж никогаш нема да бидете среќни: 3 јасни знаци дека врската ви е осудена на пропаст

Точка

22/02/2021

15:36

2.082

Големина на фонт

а а а

Многу жени се заслепени од емоциите, па често не забележуваат дека животот го поминуваат покрај токсичен партнер кој што ги гуши нивните амбиции и не им дозволува да живеат среќно.

Некои од мажите се толку вешти, што едноставно невозможно е да сфатите дека се наоѓате покрај манипулатор.

Доколку забележувате некој од овие знаци, време е да му кажете збогум на вашиот партнер:

1. Не сте сигурни дека вашата врска е здрава

Кога ќе се појави и најмал сомнеж, тоа е знак за тревога. Доколку не сте целосно сигурни дека покрај тој човек се чувствувате среќно и сакано, тоа значи дека тој не е за вас. Доколку немате исти погледи на светот и тоа е лош знак, нагласуваат психолозите. Не дека треба да бидете „близнаци“ и истомисленици, но мора да имате некакви заеднички идеали.


2. Чувствувате доза анксиозност и потреба да се докажувате кога сте покрај него

Доколку не се чувствувате добро во близина на вашиот партнер или пак често сте на мета на критики од негова страна, јасно е дека тој не е вистинскиот. Вистинскиот маж е тука да ви биде поддршка кога тоа ви е најпотребно.


3. Чувствувате како да не сте иста личност

Ваква љубов по правило започнува многу брзо и за неколку денови ќе чувствувате дека сте толку многу поврзани за вашиот партнер, па ќе мислите дека без него нема да може да направите ништо. Тој станува центар на вашиот свет, а само вие вложувате во врската. Доколку на момент почувствувате дека се губите себеси во врската, послушајте го инстинктот и прекинете ја врската.
Спонзорирани линкови

Маркетинг