Фризурата која се враќа на голема врата

Fashionel.mk

22/01/2021

21:59

1.367

Големина на фонт

а а а

Долга или кратка, рок фризурата од 70-те години на минатиот век се враќа на голема врата.

Станува збор за The Shag, инаку позната по нееднаквите врвови, многу слоеви со различна должина и текстура. За да не изгледате како Род Стујард на времето, трикот лежи во совршените шишки.

Во продолжение, неколку инспирации за the shag, за скоро секоја должина на коса. 
Спонзорирани линкови

Маркетинг