Зачин кој ги „убива“ бактериите во вашиот организам – одличен е и против ревматичните промени

Точка

02/01/2021

15:40

8.879

Големина на фонт

а а а

Знаете дека магдоносот е здрав, но дали знаете дека треба да користите и масло од семето од магдонос?

Маслото од семе од магдонос има антимикробна активност, го успорува размножувањето, но исто така и убива одреден дел од бактериите.

Како природен диуретик тоа ја исфрла непотребната количина сол, вишокот натриум и патолошки насобраните течности во телото кои што создаваат отоци.


Благодарение на оваа особина, маслото од семето може да се користи и за намалување на високиот крвен притисок. Билните препарати делуваат споро, па поради тоа поволниот ефект се појавува постепено и без непосакувани дејства.

Со оглед на тоа што ова масло го исфрла вишокот сол од телото, тоа доведува и до олеснување на тегобите кои што се поврзни со артритис и ревматични промени.
Спонзорирани линкови

Маркетинг