Актерот тврди дека пред 9 години научници од сетот му кажале дека ќе дојде до пандемија: „Беа упатени во сè...“

Точка

30/11/2020

11:11

5.036

Големина на фонт

а а а

Актерот Џад Ло последно бил снимен во текот на тренингот со големиот брод и вишок килограми, па тешко било да се препознае.

Овие денови вниманието го привлекол со изјавата за научниците од пред девет години од снимањето на филмот „Зараза“ - тие наводно ја најавиле пандемијата.

Британскиот актер Џад Ло со години го следи репутацијата на голем заводник, но на 48 години не е ниту близу до тој заводник за кој што воздивнуваа жените.

Јавноста секогаш го следи неговиот живот, па така знае и за скандалозната афера со дадилката Деизи Врајт со која што ја изневерил неговата тогашна бремена вереница, британската актерка Сиена Милер.


Инаку, Ло овие денови привлекол големо внимание со изјавата дека неговата екипа уште во 2011-та година во текот на снимањето на филмот „Зараза“ била предупредена од страна на научниците дека наскоро ќе се случи пандемија.

Погледнете го трејлерот за филмот: 

„Научниците кои што работеа со нас на сетот од филмот беа добро упатени во сè и имаа многу искуство. Уште тогаш сите ни зборуваа што ќе се случи, па предупредија дека сценарио слично на тоа во филмот не е само фантазија, туку и сурова вистина“, раскажал актерот во интервју.

„Начинот на кој што сето тоа го објаснија навистина има смисла. Кога започна 2020-та година, па почнаа да стигнуваат вестите за сето тоа што се случуваше во Кина, навистина беше алармантно. За жал, не бев изненаден“, заклучил Ло.


Инаку, филмот „Зараза“ точно опишува одредени детали од пандемијата со која што светот се соочува последниот перод. Приказната е за вирусот кој што е сличен на Ковид-19 и кој што се појавил во Кина, па се проширил во светот за само неколку седмици.
Спонзорирани линкови

Маркетинг