Аргентински "Clarin": Почина Диего Армандо Марадона

Точка

25/11/2020

17:38

3.278

Големина на фонт

а а а

Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, починал, јавува најголемиот аргентински медиум "Clarin".

Марадона пред две седмици имал операција на субдурален хематом на мозокот, по што бил хоспитализиран поради анемија и дехидрација.  

Лекарите кои ја извеле интервенцијата најавиле дека следи период на закрепнување.

За жал, ситуацијата нагло се влошила, бидејќи, како што јавуваат локалните медиуми - Марадона изгледа доживеал срцев удар, а брзата интервенција на лекарите не била успешна.Спонзорирани линкови

Маркетинг