„Rolling Stone“: Ова е најдобриот хорор филм на 21-от век, погледнете ја топ 10 листата

Точка

28/10/2020

14:33

1.338

Големина на фонт

а а а

„Rolling Stone“ ги објави најдобрите хорор филмов за 21-ви век, а на првото место се најде „Get Out“ од 2017-та година, истакнатиот класик на Џордан Пеле.

Од приказните за зомбињата и апокалипсите до многу други морничави ситуации, магазинот состави листа од најдобри хорор филмови.

Ова се топ 10 на листата:

10. „The Witch“ (2009)

9. „Pulse“ (2001) 

8. „The Cabin in the Wood“ (2012) 

7. „The Conjuring“ (2013)

6. „The Invisible Man“ (2020)

5. „The Babadook“ (2014)

4. „Let the Right One In“ (2008)

3. „Hereditary“ (2018)

2. „28 Days Later“ (2002)

1. „Get Out“ (2017)

Овој филм е всушност хорор комедија и „првенче“ на режисерот Џордан кој што ги преиспитува расните односи во САД. Добитник е на многубројни награди.

Тоа е приказната за младиот Афроамериканец кој што ги посетува родителите на својата девојка и постојано се грижи како тие ќе реагираат на фактот дека нивната ќерка е во врска со Афроамериканец.

Подоцна се открива дека неговите стравови биле очекувани и оправдани.
Спонзорирани линкови

Маркетинг