Ќерката на Кајли Џенер носи ранец од 10.000 евра, а тоа не е единственото скапоцено нешто

Точка

01/10/2020

20:02

2.451

Големина на фонт

а а а

Најмладата сестра во семејството Кардашијан-Џенер, Кајли Џенер (23) ги разнежнила своите следбеници на социјалните мрежи.

Имено, објавила фотографии со ќеркичката Сторми (2), која ја добила во врска со раперот Травис Скот (29) и го прославиле првиот училишен ден од дома.

Малата Сторми позирала во црна маичка со кратки ракави и панталони, а како секој ученик, имала и ранец. Меѓутоа, на сите 'им паднала во око' токму таа чанта, која чинела неверојатни 10.000 евра. Целата комбинација ја надополнила со бели патики.

Гордата мајка напишала: „Првиот училишен ден“!


Хејтерите на Кајли ѝ замериле што го 'размазила' девојчето. Сметаат дека детето за училиште од дома би можело да носи и пижами, а не толку скапоцени брендови.

Ова не е првата дизајнерска торба на Сторми, веќе има две брендирани. Едната ѝ ја подарила мајка ѝ и чини 1.000 евра, а другата тетка ѝ Клои Кардашијан и таа чини 1.700 евра.

View this post on Instagram

first day of schooooool 🖤📝

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

На видеото се гледа и таткото на Сторми, Травис. И покрај тоа што тој и Кајли раскинаа минатата година, постојано се зборува дека парот повторно се смирил, со оглед на тоа дека секогаш се заедно.
Спонзорирани линкови

Маркетинг