Петро Порошенко објави дека е позитивен на Ковид-19

Макфакс

29/09/2020

20:51

419

Големина на фонт

а а а

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко на својот профил на „Фејсбук“ објави дека е заразен со коронавирус.

Тој вели дека поради тоа ќе остане дома да се лекува и дека се надева на брзо закрепнување. Тој, исто, така ги повика сите Украинци да се грижат за себе. 

Порошенко (55) беше претседател на Украина од 2014 до 2019 година.Спонзорирани линкови

Маркетинг