Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско

Макфакс

27/09/2020

17:10

3.460

Големина на фонт

а а а

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, соопшти полицијата.

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско. Како што информира МВР, вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од селото Крушопек, Скопско, починато од струен удар.Спонзорирани линкови

Маркетинг