Овие три знаци најверојатно ќе го изневерат партнерот по пандемијата

Точка

11/08/2020

20:16

2.153

Големина на фонт

а а а

Сè си има свој крај, па така и пандемијата еден ден мора да заврши. Кои хороскопски знаци после пандемијата ќе им бидат најмалку верни на своите партнери?

Близнаци

Овој хороскопски знак има лоша репутација поради тоа што важи за еден од најневерните партнери. Меѓутоа, нив едноставно брзо им здодејува во врска. Со нив ретко кога знаете дефинитивно 'на што сте', а откако ќе излезат од карантин, ќе сакаат да го надокнадат пропуштеното.


Рак

Раковите ќе се чувствуваат малку повеќе носталгично и емотивно, ќе им недостасуваат поранешните партнери наредниот месец, а главната причина за тоа е ретрограден Меркур. Иако обично се верни, збунувачката ситуација насекаде околу нив нема добро да влијае на нивните чувства.

Стрелец

За Стрелците се знае дека се знак кој е најмногу склон кон авантури, но и дека сака да патува најмногу од сите знаци. Последните неколку месеци ги поминаа 'на едно место', па откако ќе заврши пандемијата, нивната желба да истражат нешто ново и тоа како ќе се зголеми.Спонзорирани линкови

Маркетинг