Две жени цел месец живеат на улица во скопски Капиштец: Имаат здравствени проблеми, а нема кој да им помогне

Нетпрес

08/08/2020

14:37

2.035

Големина на фонт

а а а

Во скопски Капиштец има две бездомни жени, од кои едната е на 90 години, другата околу 60 години и можно е да има психолошки проблем.

На улица се повеќе од месец дена, беа згрижени на краток период, но еве ги повторно на улица.

Повозрасната жена никој не ја прима бидејќи има пензија од 14.000 денари и е сенилна и наглува.

За овој случај на социјалните мрежи алармираше и актерката Ирена Ристиќ:

Ај малку внимание тука, плиз!

Знам дека е касно и дека најверојатно сте искочени, исто као шо знам дека ако самите се...

Posted by Irena Ristic on Friday, August 7, 2020Спонзорирани линкови

Маркетинг