Видео: Граѓаните бесни! Скопјанец се фали на социјалните мрежи како пали шуми!

Точка

04/08/2020

19:40

2.552

Големина на фонт

а а а

Тинејџер - пироман од Скопје со запалка потпалува грмушки и го снима пожарот кој го предизвикал, а тоа потоа го објавил на социјалните мрежи.

На видеото не се гледа за која локација се работи, а истото е споделено на социјалната мрежа ТикТок - апликација која воглавно се користи за забавни видеа.

Граѓаните на социјалните мрежи масовно го споделуваат видеото со надеж дека надлежните органи ќе преземаат соодветни мерки.

„Пироманот да биде познат, да го направиме“, стои во описот под видеото кое се споделува по социјалните мрежи.
Спонзорирани линкови

Маркетинг