Пронајдено телото на 16-годишното момче што се удави во Преспанското Езеро

Макфакс

04/08/2020

16:15

2.422

Големина на фонт

а а а

По два дена трагање, пронајдено е телото на 16-годишното момче што се удави во Преспанското Езеро. Од МВР велат дека телото е извлечено и е предадено за обдукција.

Првичните информации беа дека детето се удавило кога се превртела педалинката на која било момчето со уште двајца другари.

„Околу 14 часот во водите на Преспанското Езеро нуркачкиот тим од Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР го пронајде безживотното тело на шеснаесетгодишното момче од Ресен. По насоки на јавен обвинител, телото ќе биде дадено на обдукција“, велат од МВР.

По момчето, освен припадници на МВР, трагаа и нуркачи од Охрид, а се вклучија и локални жители.Спонзорирани линкови

Маркетинг