Ги одбравме најубавите плетени торби идеални и за плажа

Fashionel.mk

04/08/2020

13:57

564

Големина на фонт

а а а

За време на летната сезона, плетените торби имаат посебно место во уличната мода, но и кога е во прашање нашиот стил за време на сезонскиот одмор.

А тоа е така од повеќе прични: практични се и функционални, лесно се адаптираат во сечиј стил, изработени се од природни матерјали, а нивните дизајни се толку шаренолики и богати, што може да ги носите од плажа до вечерни излегувања.


Моделите наменети за плажа вообичаено се со поголеми димензии за да одговорат и на вашите практчни потреби, додека оние дизајни наменети за секојдневни стилски комбинации, варираат како во однос на димензиите така и во однос на естетката и деталите со кои се декорирани. 

Одбравме неколку исклучително шик модели на плетени торби за ова лето, што може да ги носите и на плажа. 

Фото: Пинтерест
Спонзорирани линкови

Маркетинг