Жешки наслови од регионот: Луѓето мора психички да се подготоват за долготрајна борба со пандемијата, потера во Охридското езеро по криминалци од Албанија

Точка

04/08/2020

11:00

2.769

Големина на фонт

а а а

САД ги поддржуваат разговорите меѓу Косово и Србија, Америка ќе праќа воени трупи во Бугарија...ова се најжешките наслови од регионот.

Србија

1. Хисени по разговорите со Палмер: САД ги поддржуваат разговорите меѓу Косово и Србија

2. Српски психолог: Луѓето мора психички да се подготоват за долготрајна борба со пандемијата

3. За време на конститутивната седница на српскиот парламент група граѓани го блокираа сообраќајот, фрлаа јајца и домати ...

4. Конституиран новиот српски Парламент

5. Горан Радосављевиќ: Падот на БДП во Србија не значи многу, тоа е типично за "сиромашни земји"

Грција

1. ЕУ одобри 130 милиони евра за изградба на затворени центри за бегалци и мигранти на три грчки острови

2. Портпаролот на грчката влада, Стелиос Пецас денеска ќе ги соопшти кадровските промени во грчката влада

3. Задолжителна маска и на палубите на бродовите и траектите во Грција

4. Пет случаи на заразени со коронавирус во грчкиот ватерполо тим

5. Двајца починати и 77 нови случаи на Ковид-19 во Грција

Албанија

1. Уште еден лекар почина во Албанија од коронавирус

2. Сопствениците на базени во Косово ќе ја блокираат границата со Албанија ако не им се дозволи да работат

3. Пукање и бркотница низ Охридското езеро: Полициски глисер во потера на криминалци од Албанија

4. Запленет имотот на познатиот бизнисмен Или Ндроки во Албанија поради сомнение за трговија за дрога

5. Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин: Идејата за Голема Албанија е најголема закана

Бугарија

1. Дваесет и шести ден од антивладините протести во Бугарија

2. Георгиевски: Српскиот железнички проект со Македонија од 2 милијарди евра е шах мат за македонско-бугарските дискусии

3. 16 нови случаи на коронавирус во Бугарија

4. Америка ќе праќа трупи во Бугарија и Романија

5. 19-годишно момче од Бугарија најмлада жртва на коронавирусот

Хрватска

1. Силно невреме во Хрватска - ветерот рушел стебла, врнел град со големина на орев

2. Три дена се бара исчезнат полски турист низ планините во Хрватска

3. Германски медиуми: „Бум“ на короната поради Србија, Косово и Хрватска

4. Во Хрватска нови 34 заболени од коронавирус, починале четворица

5. Infobip - првата хрватска IT компанија која достигна вредност од милијарда долари

Црна Гора

1. ОН издвои два милиона долари помош на Црна Гора за борбата со Ковид-19

2. Во повеќе црногорски градови одржани авто-литии

3. Празни плажи: Пропадна сезоната во Црна Гора

4. Црна Гора ги отвора границите за државјани на Русија и Азербејџан

5. Едно лице починало, уште 43 заразени од коронавирус во Црна Гора

Словенија

1. Само еден нов случај на коронавирус во Словенија

2. Професор од Универзитетот во Љубљана: Коронавирусот прави поголема штета на економијата од финансиската криза во 2008

3. Словенечкиот фудбалер Иличиќ во депресија, ја фатил сопругата како го изневеруваСпонзорирани линкови

Маркетинг