Се урнал кран и паднал над работници: Камерите ја снимиле страшната несреќа на бродоградилиштето, настрадале 11 луѓе

Точка

01/08/2020

15:26

3.306

Големина на фонт

а а а

Голем кран се урнал при тест за оптоварување на државното бродоградилиште во градот Вишакхапатнаму на југот на Индија, а притоа животот го загубиле најмалку 11 работници.

Телевизиската снимка прикажала како новиот кран со сета сила удрил на земјата на државното бродоградилиште во тој пристанишен град. 

Надлежните органи соопштиле дека кранот се урнал на работниците кои работеле и биле во негова близина.

Петмина работници биле хоспитализирани со повреди.

Истрагата за несреќата е во тек.Спонзорирани линкови

Маркетинг