Луѓето родени во овие три хороскопски знаци одеднаш ќе престанат да ви се јавуваат

Точка

29/07/2020

20:58

3.719

Големина на фонт

а а а

Ако не знаете што е ghosting веројатно не сте го доживеале.

Ghosting е начин на кој одредени луѓе прекинуваат комуникација со партнерот или симпатијата, така што одеднаш престануваат да се јавуваат.

Ghosting знае многу да ја повреди личноста која е напуштена, особено ако се работи за вистинска љубовна врска. Луѓето кои одеднаш престануваат да се јавуваат често не се свесни за својата суровост, а на нивното однесување влијае и нивниот хороскопски знак.


Водолија

Водолијата е знак кој најчесто напушта без зборови. Водолиите се познати по својата емотивна резервираност, а некои ги сметаат за прилично бесчувствителни. Кога не им е грижа за некого едноставно ќе си заминат без зборови и драми.

Близнаци

Тие често го менуваат мислењето, а се премислуваат и кога се заљубуваат. Ако на Близнаците им се пружи друга прилика, лесно ќе се залетаат и едноставно ќе престанат да му се јавуваат на партнерот или симпатијата.


Стрелец

Стрелецот сепак е најсуров кога станува збор за ghosting. Ќе го увери партнерот или партнерката дека е лудо заљубен и среќен, а потоа наеднаш ќе исчезне.Спонзорирани линкови

Маркетинг