Најмоќна комбинација за имунитет: Испијте го ова наутро на празен стомак и заборавете што значи болест

Точка

29/07/2020

12:31

5.404

Големина на фонт

а а а

Имунолошкиот систем е загрозен од бројни фактори како стрес, недостиг на сон, лоша и неурамнотежена исхрана, вируси, бактерии...

Поради сето тоа, на имунитетот му е неопходна константна дополнителна грижа за да остане зачуван и да го штити вашето тело од сите надворешни и внатрешни “непријатели”. Затоа е потребно да му обезбедите добар “материјал” за да може на најдобар начин да ја врши својата работа. 

Да не го заборавиме најважното – имунолошкиот систем е клучен во борбата против слободните радикали кои се помеѓу водечките причинители на канцер, а е од витално значење и за зачувување на интегритетот на здравите клетки на организмот.


Денеска ви претставуваме традиционален рецепт кој ќе го зајакне вашиот имунитет, а истиот е сочинет од 3 потполно природни состојки.

Сè што е потребно е наутро кога ќе станете, на празен стомак да испиете мешавина која содржи 1 лажичка кокосово масло, 1 лажичка органски цимет, црн мелен бибер (на врв на лажичка) и 1 лажичка млака вода. Смесата промешајте ја и испијте ја, а потоа не појадувајте во наредните 30 минути.

Освен што ќе го зајакне вашиот имунитет до максимум, оваа мешавина ќе го обложи вашиот желудник и ќе ги намали евентуалните тегоби со варењето или желудочната киселина, благодарение на кокосовото масло кое има благотворно дејство врз желудочната флора.Спонзорирани линкови

Маркетинг