Жешки наслови од регионот: Белград е темпирана бомба, Американците смеат во само 9 земји, меѓу нив и Албанија и Македонија

Точка

16/07/2020

11:25

5.881

Големина на фонт

а а а

Комарци со западнонилска треска регистрирани во Србија, во понеделник ќе се расправа за недоверба на Бојко Борисов. Ова се жешките наслови од регионот.

Србија 

1. Алармантно предупредување од докторите: Комарци со западнонилска треска регистрирани во Србија

2. ЕУ ќе го води Дијалогот Белград – Приштина „на два паралелни колосека“

3. Д-р Кон: Белград е темпирана бомба

4. Премиерот на Репубика Српска е позитивен на коронавирус

5. Полициски час во Србија е уште во игра - Брнабиќ не се откажува

Грција

1. Грчките медиуми за изборите: Изборен трилер во Скопје

2. 27 нови заразени во Грција, четворица се туристи

3. Комисијата за заразни болести во Грција предлага задолжително носење маска во затворен простор

4. Амбасадата на Турција во Атина бара екстрадиција на турските војници кои добија азил во Грција

5. Грција на пензионерите незаконски им ги намалувала пензиите

Албанија

1. 21-годишна девојка почина од Ковид-19 во Албанија

2. Во Албанија бројот на починати од Ковид-19 надмина 100 лица,

3. Во Албанија заштитна маска задолжителна во затворени простории

4. Американците смеат во само 9 земји, меѓу нив и Албанија и Македонија

5. "Spotify" отсега и во Албанија

Бугарија

1. Од денеска затворена бугарската границата за македонските граѓани

2. Во понеделник ќе се расправа за недоверба на Бојко Борисов

3. Борисов побара оставки од тројца клучни министри

4. Бугарскиот тенисер Григор Димитров објави дека е негативен на КОВИД 19

5. Радев: Со интриги се продолжува кризата, довербата во Владата е изгубена

Хрватска

1. Хрватски епидемиолог: Живееме како да нема вирус, Европа ни се чуди

2. Хрватска регистрира двојно повеќе заразени од вчера

3. Откажан Филмскиот фестивал во Пула

4. „Spotify“ отсега достапен во Хрватска

5. Циндриќ: Tоа што го доживеав со Вардар се случува еднаш во животот

Црна Гора

1. Црна Гора ја продолжи самоизолацијата од коронавирус на 21 ден

2. Фронтекс започна операција во Црна Гора, втора надвор од ЕУ

3. Црна Гора подарува државјанство на странците што ќе купат стан таму

4. Во Црна Гора има најмногу активни случаи на коронавирус во регионот

5. Црна Гора: Уапсен припадник на Српското МВР на задача

Словенија

1. Словенечките новинари протестираа против измени во закони за медиуми

2. Пол Пирс: Лука Дончиќ ќе биде тоа што беа Џордан, Коби и Леброн

3. Законот ќе им забрани на Македонците да продаваат кајсии и праски покрај патиштата во Словенија

4. Дуња Мијатовиќ, ја повика словенечката влада да дозволи повеќе време да се дискутира за новиот закон за медиуми

5. Словенија бележи 19 нови случаи на коронавирусот во 24 часаСпонзорирани линкови

Маркетинг