Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, позитивен на Ковид 19

Нетпрес

14/07/2020

15:00

2.179

Големина на фонт

а а а

Кандидат за премиер на Македонија од владејачка партија има коронавирус.

Вечер.мк објави дека станува збор за Насер Зибери, кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец.

Засега е непознато каде се заразил.

Тој секојдневно беше во кампања имајќи контакт со илјадници луѓе, но и фукционери. Спонзорирани линкови

Маркетинг