Приведен директорот на Зоолошка, поради објавата на Фејсбук да се шкртне „Северна“ од гласачкото ливче

Точка

13/07/2020

20:24

3.933

Големина на фонт

а а а

Директорот на Зоолошката градина Скопје, Ѓорѓи Галетановски попладнево бил приведен во Секторот за економски криминал поради објава на неговиот профил на Фејсбук.

Објавата денеска на големо се споделува на социјалната мрежа, а во неа, се повиквуаат гласачите кои сакаат да гласаат за една партија да го чкртнат името „Северна“ на гласачкото ливче.


Повеќе прочитајте на „А1он“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг