Кулибали: Сакам да ја завршам кариерата во Наполи

Макфакс

11/07/2020

15:34

576

Големина на фонт

а а а

Калиду Кулибали рекол дека има желба да ја заврши кариерата во Наполи и дополнил дека не се прашува само тој. Медиумите извесно време пишуваа за интересот на неколку клубови, наводно ПСЖ и Ливерпул подготвиле сериозни понуди за Сенегалецот.

„Моето семејство е среќно овде, радосен сум поради тоа. Искрено не сакам да говорат за мене како „ за господинот од 100 милиони“. Колкава е мојата вредност ќе решат директорите. ќе видиме што ќе направи претседателот, дали ќе ми понуди нов договор. Доколку ми понуди нов договор тоа ќе ми овозможи кариерата да ја завршам во Наполи“, рекол Кулибаи.

Актуелниот договор на Кулибали со наполи истекува за три години.Спонзорирани линкови

Маркетинг