Сексапилната водителка со своето деколте го ''засенила'' и легендарниот Марадона – погледнете

Точка

04/07/2020

12:51

8.792

Големина на фонт

а а а

Диего Марадона има статус на бог, а негова голема обожавателка е и сексапилната водителка Флориана Месина.

Италијанската спортска водителка со колумбиско потекло, позирала покрај муралот кој што е посветен на легендарниот Диего Марадона, а фотографијата ја објавила на социјалната мрежа Инстаграм, па ги воодушевила своите фанови.


Инаку, водителката минатата седмица откако позирала на споменатото место и откако ја поставила фотографијата на социјалните мрежи, добила повеќе од 580 илјади лајкови.


„Марадона е бог. Марадона е фудбал. Никој како ти... Секогаш со нас. Сонувам дека те запознавам“ – напишала оваа 31-годишна водителка која што моментално ја води фудбалската емисија „Tutti in Campo“ на „Canale 9“.


Освен што добила многубројни лајкови на поставената фотографија, добила и прекрасни комплименти, пред сè на сметка на своето примамливо деколте.


Инаку, провокативните пози за неа не се нешто непознато, судејќи според фотографиите кои што ги објавува на социјалната мрежа Инстаграм.
Спонзорирани линкови

Маркетинг