„За успешно опоравување“: Тројцата првозаразени од коронавирус во БиХ добиле благодарици

Точка

03/07/2020

21:06

726

Големина на фонт

а а а

Претставници од Црвен крст од Зеничко-добојскиот кантон на членовите на Кризниот штаб на Министерството за здравство и Кантонскиот штаб за цивилна заштита им врачиле благодарници за навременото и систематско реагирање во борбата против пандемијата на коронавирусот, пренесуваат локалните медиуми.

Благодарници добиле и тројца Зеничани кои биле првозаразени случаи со коронавирус во БиХ, а кои успешно се опоравиле после болничкото лекување во локалната болница.


Станува збор за Оливера Зелиќ, нејзината ќерка Дајана Зилиќ и зетот Кенан Агиќ.Спонзорирани линкови

Маркетинг