Трик кој проверено делува: Oслободете се од комарците за секунда – потребни ви се само две состојки

Точка

01/07/2020

18:30

6.178

Големина на фонт

а а а

Не знаете како да се ослободите од здодевните комарци, а да не користите спрејови или пак некакви хемикалии?

Ќе ви претставиме еден трик од природата, после кој ќе може да потонете во вашиот сон без здодевните, мали инсекти.

Сè што ви е потребно е лимон и каранфилче. Лимонот исечете го на половина, па во секоја од неговите половини забодете ги каранфилчињата.

Баш како на следната фотографија:

Потоа, ставете го лимонот во собата во која што престојувате.

Сите кои што го пробале овој трик велат дека помага, но не само кај комарците туку и кај мувите, а голем плус е тоа што лимонот и каранфилчето со својот мирис ја освежуваат просторијата.
Спонзорирани линкови

Маркетинг