Претседателот Пендаровски напладне ќе се обрати на јавноста

Макфакс

12/06/2020

09:47

462

Големина на фонт

а а а

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска напладне ќе има обраќање во кое ќе ги соопшти своите ставови во врска со вонредната состојба, свикувањето нова лидерска средба, како и за одржувањето на изборите.

Шефот на државата се оечкува да информира и за нова лидерска средба, и дали ќе има состанок на Советот за безбедност кој треба да се произнесе за вонредната состојба.

Пендаровски, последната 14-дневна вонредна состојба, која требаше да помогне за реализација на мерките за справување со коронакризата, ја прогласи на 30 мај, а истекува в сабота.Спонзорирани линкови

Маркетинг