Принцезата Дајана убиена поради тоа што ''продрела'' во најмрачната тајна на кралското семејство? „Анонимус“ со нови детали за смртта на најсаканата принцеза на светот

Точка

06/06/2020

16:28

17.219

Големина на фонт

а а а

Анонимната група која што се вратила по три години пауза дополнително ги покренала теориите на заговор кои што се изнесуваат за фаталната несреќа во која што на 31-ви август 1997-та година настрада принцезата Дајана.

Хакерската група „Анонимус“ се врати по три години неактивност.

На Твитер профилот на групата објавени се  некои шокантни детали за смртта на принцезата Дајана од кои што сигурно и вие ќе се изненадите.

Анонимниот твит сугерирал дека смртта на принцезата Дајана наводно била голема завера на кралското семејство на кое што припаѓала принцезата.

Хакерската група изјавила дека кралското семејство морало да ги прикрие своите тајни, а за тоа да го направат секако дека планирале да ја ликвидираат принцезата Дајана...

Во 1996-та година принцезата се развела од принцот Чарлс. Пред да ја раскине врската со кралското семејство, принцезата Дајана забележала некои докази поврзани со трговијата со луѓе во кралското семејство.

Според Анонимус, принцезата Дајана снимила сведочења од жртвите кои што наводно биле силувани во Кралскиот двор.

И не само тоа, Дајана исто така работела на тоа да добие што повеќе сведоштва од жртвите и да собере доволно докази за злосторствата.

Но, пред Дајана да го направи тоа, загина во сообраќајна несреќа. Анонимус откриваат дека тоа не било несреќа, туку убиство на принцезата Дајана која што нејзините следбеници официјално ја нарекувале “Роза на Англија“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг