Toyota Hilux е навистина неуништлив автомобил...

Точка

29/05/2020

19:50

1.182

Големина на фонт

а а а

Сигурно сте виделе оштетен автомобил како вози по нашите патишта, но ретко кој видел вакво нешто.

Постојат многу теории околу тоа дали Toyota Hilux е навистина толку издржлив автомобил, а често тема на разговор е емисијата на Top Gear за овој автомобил.

Како што на Top Gear се обидоа да уништат Toyota Hilux, некој токму така уништен автомобил возеше на улиците. На YouTube е објавено видео за кое се тврди дека е снимено на Тајланд, а на видеото може да се види како човек нормално вози практично целосно уништен Toyota Hilux.Спонзорирани линкови

Маркетинг