Бројот на заразени продолжува да расте: Дури 58 новозаразени од коронавирусот за едно деноноќие

Точка

29/05/2020

10:44

8.465

Големина на фонт

а а а

Во последните 24 часа бројот на заразени од коронавирус повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести за "Фактор" потврдиле дека бројот на нови позитивни случаи од Ковид-19 изнесува 58.

Од Комисијата навеле дека ваквиот скок можел да се очекува, посебно по укинувањето на рестриктивните мерки, пишува "Фактор". 

Според неофицијални извори, најмногу заразени има во општините Сарај, Чаир и Бутел.

Потсетуваме, од среда, 27-ми мај, Владата го укина полицискиот час кој беше на сила два месеци, а од четвртокот работат и угостителските објекти.
Спонзорирани линкови

Маркетинг