За 10 евра добиваш цел пакет: Алиса заработува многу пари само од својот сексапил

Точка

14/05/2020

16:26

18.227

Големина на фонт

а а а

Алиса Гудвин е поранешна сопруга на поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џермејн Пенант, а оваа англиска старлета може да се пофали дека е самостојна и силна жена.

Имено, таа развила бизнис и на својот сајт наплаќа 10 долари за пристап до нејзините експлицитни делови од телото. 

Некои англиски медиуми пренеле дека таа решила да го напушти Пенант.

"Се разведовме и секој оди по својот пат", напишале и двајцата на своите социјални мрежи.

Пенант во текот на целата кариера имал проблеми со однесувањето. Дури ни таа не успеала да го смири.

Играл за Арсенал, Ливерпул, Бирмингем, Стоук, Лидс, а своите приказни ги полнел страниците на англиските таблоиди.

View this post on Instagram

Gotta keep it cute for lockdown 🔐

A post shared by 🦋🦋 ALICE (@xxalicegoodwinxx) onСпонзорирани линкови

Маркетинг