Инфлуенсерка плаче бидејќи за време на кризата никој не ги купува нејзините голи фотографии: „Ништо друго не знам“

Точка

08/05/2020

16:47

15.005

Големина на фонт

а а а

Инфлуенсерката Били Бивер, која на Инстаграм објавува провокативни фотографии, ја следаат 111 илјади луѓе, а освен тоа, за живот заработува така што продава голи фотографии преку една интернет страница.

Били инаку им наплатува на фановите на страницата „Only Fans“, по 13 долари за месечен пристап до нејзините голи фотографии, а дополнително заработува и од совети. Проблемот се појавил кога некои нејзини фанови останале без работа за време на пандемијата и ја откажале претплатата.

Ако очекувала емпатија од своите фанови, се излажала. Многумина ѝ рекле дека е размазена и дека треба да пронајде нова работа. Некои ѝ порачале да се вработи во маркет.Спонзорирани линкови

Маркетинг