Таа е најбараната дадилка на свет – чува деца, менува пелени, а поради сексапилните фотографии ‘краде сопрузи’...

Точка

15/04/2020

20:23

21.508

Големина на фонт

а а а

По планетарниот успех на документарната серија „Tiger King“, на почетокот на оваа седмица објавена беше нова епизода, а луѓето најмногу ги интересираше како новиот сопственик на зоолошката градина се снаоѓа во улогата на татко и каква е дадилката на детето.

Џеф Лоу, кој ја ‘наследил’ зоолошката градина на озлогласениот Џо, стана интернет сензација поради датилката која што ја ангажирал, иако покрај себе има млада сопруга.

Тој сакал дадилката да биде згодна и провокативна. Каква што барал – таква нашол.


Џеф и неговата сопруга Лаирен ја ангажирале Маша Дидук за да се грижи за нивното бебе.

Водителот на новата епизода од документарната серија го прашал Џеф каква е Маша, а тој одговорил: „Одлична. Многу е секси“.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш ја нашле Маша на Инстаграм и откриле дека 'станува збор за дадилка која што со сигурност може да ви го украде сопругот', судејќи по нејзиниот профил.

Маша е модел и работи во њујоршка модна агенција „MMG“, и е заштитно лице на брендот „Soulder“, а воедно се занимава и со продажба на гардероба и аксесоари.Спонзорирани линкови

Маркетинг