Филипче: „Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар“

Точка

05/04/2020

11:23

1.145

Големина на фонт

а а а

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот официјален Фејсбук профил напиша и им објасни на граѓаните дека само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар.

Ви ја пренесуваме неговата објава во целост:

„Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар. Не постои здравствен систем во светот којшто ова може да го издржи сам - на теретот на рамењата само на здравствените работници“ – напиша министерот Венко Филипче.
Спонзорирани линкови

Маркетинг