Уште еден тежок ден за Италија: Вирусот усмрти уште 681 лице - вкупниот број на починати се искачи на 15.362

Точка

04/04/2020

20:33

2.371

Големина на фонт

а а а

Бројот на новозаразени во Италија продолжува да паѓа и денеска се регистрирани 4.805 нови случаи заболени од коронавирусот, додека за 24 часа како последница од истиот починало 681 лице.

Според најновите податоци, вкупно починале 15.362 лица, а регистрирани се вкупно 124.632 заразени.


Италијанските власти апелираат до граѓаните строго да се придржуваат до мерките кои се воведени, со цел да се надмине епидемијата.Спонзорирани линкови

Маркетинг