Поради снег, забрана за камиони на патот Маврово – Дебар

Макфакс

28/02/2020

16:08

256

Големина на фонт

а а а

Забрана за тешки товарни возила е воведена на патниот правец од крстосницата Маврово кон Дебар и обратно, информираат во вонредно соопштение од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Од таму нагласуваат дека ваквата забрана се воведува поради врнежи од снег.Спонзорирани линкови

Маркетинг