Пумата го фатила еленот за врат, а потоа се случил неочекуван пресврт...

Точка

10/12/2019

17:57

8.782

Големина на фонт

а а а

Многу често на интернет се појавуваат интересни видеа со животни кои луѓето ги обожуваат, но во некои од нив неочекувано или пак очекувано настанува некаков пресврт.

Овојпат во ова видео главните “актери“ се една пума и еден елен.

Кога пумата го фатила еленот за врат, изгледало дека беспомошното животно ќе биде неговиот следен оброк, но на радост на гледачите се случил неочекуван пресврт кој пред сè ја изненадил жената која ја снимила оваа интересна сцена, а потоа и многубројните корисници на социјлните мрежи откако снимката станала вирална.

На снимката која настанала во некоја шума во Колорадо се гледа “кратката борба“ помеѓу пумата и еленот, во која еленот целосно неочекувано излегол како победник.

“Кутар елен“ се слуша женски глас на видеото, но со еден потег еленот завршил како победник и успеал да ѝ побегне на пумата.

Погледнете го видеото: Спонзорирани линкови

Маркетинг